15.05.14

До війни закликають лише духовні сліпці

В мережі Інтернет почастішали заклики представників релігійних організацій до війни. Їх найчастіше поширюють лідери та служителі УГКЦ та УПЦ КП, у формі інтерв'ю, зокрема. Так, нещодавно колишній глава УГКЦ Любомир Гузар висловився, що теперішні потрясіння в Україні є... благодаттю Божою. При тому кардинал не навів аргументованого тлумачення своєї думки з Біблії. Бо там можна знайти цілком протилежне, де війна є покаранням народові. Процитую хоча б пророка Єремію.

"19 Ой, утробо моя, ти утробо моя, я тремчу! Біль серце стискає мені, і трепоче мені моє серце!... Не можу мовчати, бо вчула душа моя голос сурми, гук війни!

20 Біда на біду прикликається, вся бо земля поруйнована буде, спустошені будуть зненацька намети мої, вмить завіси мої...

21 Аж доки я бачити прапора буду, буду чути голос сурми?

22 Тому, що народ мій безглуздий, він не знає Мене: вони нерозумні сини й нерозважні вони, мудрі вони, щоб чинити лихе, та не вміють чинити добра! (Єр.4:19-22)"

Подібні заклики до військових дій чуємо й від Філарета, глави УПЦ КП. Він, щоправда, це називає "обороною від агресора", відповідно до офіційної державної доктрини.

Є ще інша форма пропаганди священнослужителями війни на Сході - сповідь вояків у зоні так званої АТО. Під час неї хлопцям говорять, що вони не чинять гріха, вбиваючи інших, бо "захищають мирне населення від нападників". На моє запитання одному з таких "пастирів" у мережі фейсбук, хто є "нападниками" і хто "мирним населенням", той заплутався у своїх відповідях і врешті назвав мене демагогом.

Насамкінець, наведу ще одну біблійну цитату, яка зазначає, що свобода здобувається не у кровожерливості, а в любові до ближнього.

"13 Ви бо, брати, покликані до свободи; аби тільки свобода ваша не стала приводом до тілесности; але любов'ю служіть один одному. 14 Увесь бо закон міститься у цій одній заповіді: “Люби ближнього твого, як себе самого.” 15 Коли ж ви між собою гризетеся та їсте один одного, вважайте, щоб один одного не знищили! (Гал.5:13-15)"
5 Нотатки правдолюба: До війни закликають лише духовні сліпці В мережі Інтернет почастішали заклики представників релігійних організацій до війни. Їх найчастіше поширюють лідери та служителі УГКЦ та УПЦ...
< >