09.05.15

Українець - уже не циган, але ще не німець

Практично щодня їжджу громадським транспортом, бо своєї автівки не маю і не мав ніколи. Впродовж їзди у маршрутках на роботу та з роботи маю нагоду наслухатися "радіо" на хвилі BBS (баба бабі сказала) або якихось місцевих політичних "аналітиків". З "радіо" дізнаюся про те, що Путін хоче заграбастати Україну і його треба перемогти. А східняки - то є дикуни, вони не моляться, а багато їх взагалі нехрещені. На Донбасі заздрять західнякам, бо ті є цивілізовані і європейські. Східняки хочуть до Путіна, бо до Європи не доросли своїм розумом. Від двох чоловіків-аналітиків я дізнався, скільки Україні треба ще кредиту взяти, щоб запрацювала наша економіка, а також про те, що Меркель грає на руку Путіну.

Прямуючи на роботу та з роботи залишок дороги пішки, я кожного разу бачу на фасадах будинків написані газовим балончиком гасла "Слава нації! Смерть ворогам!" і "Мова - душа нації". Зайшовши до під'їзду своєї дев'ятиповерхівки, а потім до ліфта, я бачу обписані стіни та запльований салон... Якось ще перед тим нещастям, що трапилося трохи більше року з Україною на київському майдані, один знайомий пробував мене переконати, що ми станемо дуже добре жити, як тільки вступимо до Євросоюзу. Будуть високі зарплати, пенсії.

"Я був у Чехії й Німеччині, - захоплено розповідав мені Андрій, - бачив, як там люди живуть. Дуже добре живуть, дуже добре."

"Андрію, - я йому на те. - Знаєш, чому німці живуть матеріально краще від нас? Та не тому, що вони в Євросоюзі. А тому, що вони - німці. А ми - українці. Німцями ми ніколи не станемо, так само, як циганові не бути українцем. Такими ми вже є різними, такими, якими нас створив Господь Бог." Я ще говорив Андрієві про гнилу вдачу українця, "жабу", яка його завжди давить, коли побачить у свого сусіда щось добре, а також навів йому для підтвердження сказаного приклад про обписані фасади та запльовані під'їзди й ліфти.

"Європа, Андрію, це всього лише географічна назва. Україна знаходиться у цій частині земної кулі - Європі. Але не від цього залежить культура нашої нації, а від людей, що її представляють. Рівень життя ж наш залежить від багатьох чинників. У тому числі - і від культури нації. Ми українці - зі своєю ментальністю, звичками. Тому, живемо і житимемо - "по-українськи"."
5 Нотатки правдолюба: Українець - уже не циган, але ще не німець Практично щодня їжджу громадським транспортом, бо своєї автівки не маю і не мав ніколи. Впродовж їзди у маршрутках на роботу та з роботи маю...
< >