26.06.15

В Україні зароджується фашизм?

Днями один знайомий закинув мені в приват фейсбуку таку інформацію: чи то правда, що УПГКЦ (незареєстрована церква, яка утворилася внаслідок засудження єресей УГКЦ і наступного відокремлення від неї. - В.К.) має пряме підпорядкування Росії, ДНР і ЛНР). Далі чоловік написав, що під час обшуку 22 червня знайшли, нібито, якийсь таємний статут УПГКЦ з такими даними. Я спочатку подумав, що знайомий таким чином "приколюється", аби дошкулити мені. Аж ні, через кілька днів я випадково увімкнув на смартфоні канал Львівського радіо і там чую таку ж інформацію з уст ведучої в новинах. Ще вона розповідала, посилаючись на якогось Андріящука, що "секта" (так з веління УГКЦ прозвали правовірних християн) підробила якусь печатку і усе це може бути кваліфіковано досить тяжким злочином. Тепер я уже серйозно сприйняв ситуацію: під Церкву до якої я належу, "копають". І не просто "копають", а "білими нитками" "шиють" справу, щоб репресувати, а потім заборонити об'єднання християн, котрі не захотіли бути маріонетками системи і служать лише Богу. Зазначу, що правовірні християни стояли осторонь усякої політики ще від часів президентства Віктора Ющенка, відколи почала формуватися їхня спільнота, яка у 2008 році стала Церквою. УПГКЦ однаково не хотіли реєструвати впродовж усього цього періоду, її переслідували, робили усілякі провокації. Усім цим процесом керувала УГКЦ, яка хотіла знищити спільноту. Однак, на заваді ліквідації УПГКЦ стояла сяка-така демократія, яка дотепер була у нашій країні. Але у 2014 році до влади прийшов режим, який важко не назвати фашистським. У державі людина стала цілком незахищеною - її права попираються на кожному кроці, а захиститися від свавілля режиму, практично, неможливо.

Так сталося із спільнотою правовірних християн. 22 червня 2015 року було здійснено брутальний жорстокий напад на чоловічий та жіночий монастирі у Брюховичах. З голови до ніг озброєні люди схопили й затримали єпископів УПГКЦ, у чоловічому монастирі, каплиці та реколекційному домі все перевернули. Так само й вчинили у жіночому монастирі: сестер вивели на подвір'я, а в монашій обителі вчинили буквально погром. З монахами й монахинями поводилися грубо, їх били.

Сьогодні двох владик УПГКЦ уже депортували, оскільки вони ж громадянами Чехії. Довго розказувати про те як потрапили ці монахи більше десяти літ тому в Україну, слід зазначити лише що благословив тоді їхню місійну діяльність на Львівщині сам Любомир Гузар. Адже, християнство немає державних кордонів і місіонери-християни є в усьому світі. Отже, сьогодні двох таких місіонерів депортували, ще проти двох "шиють" якусь справу, щоб залякати усю УПГКЦ й виставити правовірних в очах населення, як "ворогів України" та "прислужників Росії" чи ще там когось. Неважко спрогнозувати наступні дії режиму: вірних Української Правовірної Греко-Католицької Церкви будуть усіляко залякувати й переслідувати, до них будуть засилати агентів режиму. УПГКЦ у такому випадку може піти в підпілля.

На цьому режим, що має ознаки фашистського, не зупиниться. Візьмуться за православних. Таким чином буде встановлена цілковита диктатура "державних церков", у яких абсолютно втрачена духовність - її замінили політичними гаслами, а "церкви" ці обслуговують режим для досягнення ним запланованих цілей. Для залякування православних християн використають народжені майданом воєнізовані формування. Хлопці у балаклавах "допомагатимуть повернути" храми симпатикам "українських" церков, іншими словами, захоплювати їх. Такі випадки уже є в Україні: всупереч волі громади туди вселяють священика іншої конфесії, представники режиму насильно перереєстровують громаду.

А що далі? А далі може бути все: християн "неправильних" конфесій будуть переслідувати й виявляти місця, де вони підпільно відправляють богослужіння. Кваліфікують їх, як "антиукраїнські зібрання" й людей ув'язнять. Таким чином розправляться з неугодними християнами. Паралельно будуть ліквідовувати багатопартійність, давши всім опозиційним партіям і блокам ознаку "антиукраїнських". Потім вщент уріжуть права національних меншин. А далі піде усе інше: права людини, свобода слова, свобода пересування тощо. Відносне ущемлення цих прав перейде в цілковите. Так зароджувся фашизм у Німеччині, так формується він у нас, в Україні.
5 Нотатки правдолюба: В Україні зароджується фашизм? Днями один знайомий закинув мені в приват фейсбуку таку інформацію: чи то правда, що УПГКЦ (незареєстрована церква, яка утворилася внаслідок...
< >