22.05.15

Про протести протестантів

Одна з останніх новин майже не здивувала мене, бо про масове відступництво від Бога людей, котрі називають себе християнами, написано й начувано багато. Вона, ця новина, така: "Об'єднана протестантська Церква Франції схвалила одностатеві шлюби".

Зрада Христа тими, що "в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися", особливо набула поширення в останні роки. Я не буду торкатися тут апостазії у церквах, що їх в Україні називають "традиційними", бо це окрема й широка тема, хочу лише стисло викласти свої міркування про причини метаморфоз у спільнотах, котрих називають "протестантами". До них відносять християнські течії, що взяли за основу своєї релігійної концепції ідеологію Мартина Лютера. Декілька таких організацій діє і в нашому регіоні, на Дрогобиччині. Ще до так званого "євромайдану" я міг сказати щодо місцевих протестантів, котрих знаю, що вони мають добре християнське мислення. Ці люди категорично виступали проти узаконення в Україні одностатевих союзів, давали оцінку діям української влади, партій та організацій згідно із Божим Законом, брали участь акціях протесту проти вступу до Євросоюзу і залучали до них людей тощо. Коли сталося те, що сталося й Україну спіткало нещастя, я маю на увазі так званий "євромайдан", наслідки якого ми пожинаємо сьогодні, протестантів немовби підмінили. Євросоюз для них уже не став структурою, яка нищить християнські основи, влада, ніби й від Бога, але, якщо дуже хочеться раю на землі, то можна знехтувати законами з Неба й скинути цю владу. Що стосується війни на Донбасі, то позиція протестантів, так само як і "традиційних українських" церков, цілком збігається з державною доктриною: на Україну напав агресор, а щоб захищати свою землю, то не гріх і вбивати. Відповідними заголовками зарясніли шпальти газет та сторінки інтернет-видань. Ось лише деякі з них, що стосуються "місії" протестантів на сході України. "Чи можна християнам убивати?", "Пастор готовый убивать", "Пастор: Віруючій людині можна вбивати"... І так далі. Тобто, свідомо пропагується навиворіт 6-та Божа Заповідь: "Не убий!"

Не убий!!! Хіба Господь не зрозумілою мовою висловився, зазначивши тим самим, що життя людини є найвищою цінністю, бо вона, Людина, створена за образом Божим? Про це ж ідеться також у Конституції України, основному законі, створеному людьми для врегулювання стосунків громадянина й держави. Стаття 3 зазначає: "Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю". Зауважте - не чийсь город, велика плантація чи ціла територія, що становить адміністративну одиницю. А Людина!!! Але ж новітні пастори так не вважають, для них Божі Заповіді уже не є обов’язковими, а такими, що їх можна обійти, як і ті, що створили люди. "Убивство в ім’я Батьківщини не засуджується", - вважає якийсь вояка АТО на прізвисько Пастор, протестант. І далі посилається на... Тору. А з Біблії дає витяг зі Старого Завіту, аргументуючи: "А коли Господь знищив усе людство? Це ж також убивство." Щоб прокоментувати цей "аргумент", мені просто забракло слів...

Повернуся до наших місцевих представників спільнот, яким ще колись давно причепили назву "протестанти". То були давні часи, коли від Католицької Церкви відкололася група людей, що запротестувала проти Ватикану й відкинула деякі церковні догми. Їх очолив Мартин Лютер, тому першими протестантами є його послідовники - лютерани. Сьогодні це також їхні численні відгалуження, що можуть і не пов’язувати своє походження з лютеранством. На Дрогобиччині, зрештою, як і в Україні загалом, представники цих спільнот активно влилися у події, які призвели до насильницького повалення влади та нинішніх бойових сутичок на Донбасі. А їхніми опонентами тепер стали усі, хто не прийняв ідей майдану і виступає проти війни на сході України. Іншими словами, теперішні протестанти уже не протестують проти зла, а проти тих, хто проти нього виступив. Для прикладу, вони поширювали у соцмережах вигадані чутки проти своїх братів, правовірних християн - чи не єдиної спільноти, що впродовж кількох років аж до початку майдану у Києві проводили свої акції проти вступу до Євросоюзу. Сьогодні протестанти активно підтримують так звану АТО - силову операцію нинішнього режиму проти жителів Донбасу, котрі не змирилися з приходом групи людей до влади неконституційним способом. Принаймні, з того усе почалося - "кривавий пастор" Турчинов, представник однієї із протестантських церков України, віддав наказ увести війська на Донбас, щоб привести до тями східняків, бо ті не підтримали майдан. І тоді ж релігійні організації, що називають себе церквами, стали разом із силовиками по один бік барикад у громадянській війні. Бо нинішні бойові сутички на Донбасі є не інакше, як громадянською війною - брат пішов на брата, християнин вбиває християнина. При цьому, отримуючи благословення на вбивство від своїх пасторів.

Правди ради, не усі протестанти піддалися масовому психозу, що панував на "євромайдані". Один із таких пасторів, що не поставив Слово Боже нижче від примарних ідей Євросоюзу, був німець Олександр Епп. В інтерв’ю засобам масової інформації він говорив (мовою оригіналу публікації): "Поддерживая Майдан, мы поддерживаем смерть и заблуждение воинствующих против правительства людей. Эти люди, как неверующие, поступали мужественно, но мы не должны соединяться с ними в их поступках. Иначе мы сами отдаем себя во власть и под влияние злых духов бунта, ненависти, национализма и духа смерти. Плоды Майдана уже видны, но мы обвиняем в неудаче или "Правый сектор", или Россию, или Запад. Для нас, верующих в Христа, нет такой "привилегии" обвинять кого-то, если мы знаем, что корень проблемы - непослушание Слову Божьему."

А Слово Боже закликає молитися, молитися, молитися. "Отже, перш над усе я благаю чинити молитви, благання, прохання, подяки за всіх людей, за царів та за всіх, хто при владі, щоб могли ми провадити тихе й мирне життя в усякій побожності та чистості. Бо це добре й приємне Спасителеві нашому Богові, що хоче, щоб усі люди спаслися, і прийшли до пізнання правди". (1Тим.2:1-4). І тоді християнин не буде думати, як вбити іншого християнина через те, що той не захотів іти разом з ним за примарними ідеями Євросоюзу, а поширюватиме Слово Боже, щоб Україна була християнською державою, а не такою, що узаконює содомський гріх і переслідує християн. Поганим взірцем такої країни є саме Франція, де протестанти піддалися поганському духу Євросоюзу й схвалили содомський гріх. Що далі? А далі - пекло. І стелять дорогу до нього отакі "християни" на чолі з такими ж "пасторами".
5 Нотатки правдолюба: Про протести протестантів Одна з останніх новин майже не здивувала мене, бо про масове відступництво від Бога людей, котрі називають себе християнами, написано й начу...
< >