24.11.13

У Дрогобичі революціонери "голубого" майдану вчинили погром

24 листопада, в неділю, у Дрогобичі сталася надзвичайна подія: щодо вірних Української Правовірної Греко-Католицької Церкви вчинено масовий погром під час проведення ними молитовної ходи "Віднова родини - воскресіння України" до центру міста. Акція була зареєстрована згідно з чинним законодавством, про її проведення були сповіщені також правоохоронні органи.

Рухаючись колоною до центру міста, маніфестанти співали християнських пісень, несли транспаранти та виголошували гасла за збереження християнських цінностей, що їх нищить Євросоюз. Колона вірних УПГКЦ підійшла до центру міста, але шлях їм перегородили молодчики-"революціонери" - у той час на площі вирували "євроінтеграційні" пристрасті. До хлопців вмить долучилася зграя агресивно налаштованих депутатів міськради, так званих "козаків" з "українського реєстрового козацтва", активістів місцевих організацій "кишенькових" партій та інші особи, що були в той час на "голубому" майдані Дрогобича. Був навіть секретар міськради Тарас Метик. Їх агресивність зростала з кожною хвилиною, тому, мирно налаштована колона християн розвернулася в зворотньому напрямку й рушила до свого храму. Зупинилася лише на короткий час на стику вулиць Стрийської, Лесі Українки та Мазепи, щоб виголосити звернення проводу Візантійського Вселенського Патріархату до українців щодо євроінтеграції. Рухаючись далі Стрийською у супроводі міліціонерів, колона почула позаду себе розлючені крики - людей наздоганяли. Молитовну процесію правовірних християн розлючена юрба переслідувала аж до місця, де неподалік знаходиться їхній храм. Прикметно, що у колоні йшли отці-апостати з УГКЦ і підбурювали людей до насильства. І тут почалося неймовірне: оскаженілі люди почали бити вірних Української Правовірної Греко-Католицької Церкви, жінок копали ногами. Підігріті підбурюваннями "отців", місцевих депутатів та інших "революціонерів" з "голубого" дрогобицького майдану, молоді хлопці поламали також хреста та хоругви. Особливо активно намагалися організатори та учасники цього побоїща перешкодити Репортеру вести відеозйомки.

У підбуреному натовпі відчувався запах алкоголю, не виключено, що таким чином стимулювали людей проти дрогобицьких "сектантів" на так званому "євромайдані".

Усе закінчилося тим, що правовірним християнам довелося рятуватися від розлюченого натовпу, хто як міг. Когось відвезли автотранспортом у безпечне місце, інші, від оскаженілої юрби відходили невеликими групами. Зараз вірні УПГКЦ моляться за Україну, а також за своїх ворогів, у тім числі тих, хто сьогодні влаштував їм погром.

Тим часом, винуватою у цій ситуації можна назвати насамперед владу, оскільки вона не відреагувала на повідомлення про провокації щодо вірних УПГКЦ з боку місцевих жителів, яке надіслали брати-монахи з вулиці Копистенського. Зрозуміло, що вина влади тут відносна. Адже, "сценарій" розпалювання релігійної ненависті пишеться на святоюркській горі, для орієнтування ЗМІ у цьому просторі прес-конференції проводяться не де-небудь, а в Митрополичій Палаті.

Повертаючись до погрому в Дрогобичі, слід назвати найактивніших "революціонерів", які його організували та вчинили. Це відомий уже ненависник правовірних християн у Дрогобичі секретар міськради Тарас Метик, "генерали" так званого "українського реєстрового козацтва" Омелян Михаць та Богдан Прокопищак, депутати міськради Віра Байса та Михайло Ваврин, а також отці-апостати з УГКЦ Іван Паньків, декан, та Григорій Комар. Особливо агресивною поведінкою виділилися колишні "пористи", що тепер розбіглися по інших партіях, Тарас Демко та Тарас Кучма. Були й інші відомі в Дрогобичі особи, що "засвітилися" на камеру Репортера.

5 Нотатки правдолюба: У Дрогобичі революціонери "голубого" майдану вчинили погром 24 листопада, в неділю, у Дрогобичі сталася надзвичайна подія: щодо вірних Української Правовірної Греко-Католицької Церкви вчинено масовий ...
<