20.04.16

Дещо про українські грішні традиції

Сьогодні моя дружина отак собі вголос міркувала: "Якось неправильно ми, українці, живемо - в гріху. Він нас супроводжує впродовж всього нашого життя. Взяти хоча б горілку. Народилася дитина - п'ють за її народження. Підросла трохи, садять біля себе за стіл, як п'ють на гостині якійсь. Можуть ще й налити трохи: ану, спробуй. Підросла дитина, зміцніла, то вже й сама собі наллє. І далі впродовж усього життя - горілка. Живе людина в селі - нічого без горілки не обходиться. Зорав фірман чи дров привіз, викопали біля хати колодязь чи в полі картоплю - усе треба "обмити". Як не п'є чоловік, бо не хоче чи не може, то його усіляко заохочують, підбадьорюють або глузують: ти що, слабий чи в баптисти записався? Не наливають уже, як чоловік занедужав і лежить прикований до ліжка. Коли ж помре, то знову п'ють - за його упокій. Настав дев'ятий день - п'ють, сороковий - п'ють, річниця - теж п'ють, бо то вже востаннє чоловік цей "пригощає". І так життя топлять люди в горілці". 

Дякувати Богу, що моя сім'я відреклася від цієї "доброї" української традиції. У нашому домі горілка навіть не водиться, не те, що тут її хтось п'є. Прийдуть гості, то в кращому випадку закарпатським натуральним вином пригощу їх. Бо чи вони до мене на пиятику прийшли? Як хочуть напитися, то нехай до бару ідуть і там грішать, а не в моїй хаті. Чи я не правий?

Є ще багато українських традицій, які спонукають людей до гріха і супроводжують їх впродовж усього життя. Це, зокрема, різні забобони, ворожіння, віра в інші надприродні сили тощо. Але це вже трохи інша тема. Усіх гріхів треба позбуватися - каятися і більше не грішити. Зокрема, від такого "традиційного" гріха - пиятики. 

"Хіба ви не знаєте, що неправедні не вспадкують Божого Царства. Не обманюйте себе: ні розпусники, ні ідоляни, ні перелюбники, ні блудодійники, ні мужоложники (гомосексуалісти, прим. авт.), ні злодії, ні користолюбці, ні п’яниці, ні злоріки, ні хижаки – Царства Божого не успадкують вони" (1 Кор. 6, 9-10) Так пише Святе Письмо.
5 Нотатки правдолюба: Дещо про українські грішні традиції Сьогодні моя дружина отак собі вголос міркувала: "Якось неправильно ми, українці, живемо - в гріху. Він нас супроводжує впродовж всьог...
< >