21.04.16

Чи після "декомунізації" буде "демайданізація"?

В Маріуполі міські владці вирішили перейменувати проспект Жукова на Героїв АТО. Мешканці протестують, але їм кажуть, що проспект буде перейменований у будь-якому випадку. Хочуть цього люди чи ні, бо є закон про декомунізацію. І буде він перейменований саме в Героїв АТО.

Дивлячись, як нинішня влада у рамках цієї так званої "декомунізації" проводить перейменування вулиць та міст, нищить пам'ятники радянської доби, серед яких і ті, які захищені ЮНЕСКО, створюється враження, що вона кудись спішить. Наче розуміє, що прийшла ненадовго і їй треба вчинити те і те, бо інакше нічого буде й зарахувати до зроблених справ. Або замилює людям очі, відволікає увагу, щоб злидарі менше думали про тарифи на газ, світло, комунальні послуги. І менше щоб їх боліла голова, що нема за що купити їсти, як оплатиш усі квитанції.

Але влада, якщо її так можна назвати, кудись квапиться. "Ламать не строить", - каже російське прислів'я. У деяких випадках, щоб не нести відповідальності за нищення пам'яток, захищених законом, але у яких побачили "москаля", їх просто вилучають з усяких реєстрів. Таке у нашій історії вже було. Прочитайте "Собор" Олеся Гончара. Тоді, щоправда, була політика нищення храмів. Але яка різниця? Методи такі ж.

Нинішні правителі, мабуть, розуміють, що їхній час дуже швидко сплине, а так само вичерпає себе і їхня ідеологія. Речі назвуть своїми іменами, а від нинішніх "героїв" відвернуться прості люди, котрі сьогодні зазнають гонінь і злидарюють. Як відомо, ідоли падуть. І після "декомунізації" може настати "демайданізація". 

До теми: У Маріуполі мітинг проти перейменування проспекту Жукова в Героїв АТО.

P.S. Як з'ясувалося, події у Маріуполі, викладені у джерелі, на яке зіслався автор, м'яко кажучи, викривлені. Про це сповістили читачі у коментарях в мережі фейсбуку. Один із дописувачів, зокрема, повідомляє: "Відповідно до протоколу V сесії міськради, на V сесії міськради пропозицію про перейменування проспекту Маршала Жукова в вулицю Героїв АТО вніс депутат М. Бородін. Депутати проголосували: "За" - 2, "Проти" - 50. Потім на голосування було винесено пропозицію перейменувати проспект Жукова або іншу вулицю після дотримання встановлених законом демократичних процедур (опитування мешканців будинків, розташованих на проспекті, громадські слухання тощо). За це рішення депутати проголосували одноголосно. На порядку денному VI сесії питання про перейменування не було, тому що мешканці категорично виступили проти перейменування."

Для чого така дезінформація, можна лише здогадуватися...
5 Нотатки правдолюба: Чи після "декомунізації" буде "демайданізація"? В Маріуполі міські владці вирішили перейменувати проспект Жукова на Героїв АТО. Мешканці протестують, але їм кажуть, що проспект буде перейм...
< >