07.04.16

За що нас карано майданом?

Якось я роздумував собі отак: останній майдан у Києві, що спіткав Україну, що це було - Господня кара чи щось інше? І за що це нам - помста Божа за наш непослух чи інше щось?

Думаю, що сталося це з великої Божої ласки й любові до нас. Саме так! Поясню на простому прикладі.

Веде батько свого малюка до садочка. Дорогою оминає всі калюжі, малого міцно тримає за руку, щоб той не вліз у грязюку. Синочок, навпаки, норовить встрибнути в болото, та так, щоб бризги якнайдалі розлетілися. Шарпається, виривається від батька. Що батькові робити? Узяв та й випустив малюка: та на тобі, хлюпнися, бо інакше не знатимеш, що то не дуже приємно залізти в багно. Малий з усієї сили стрибає, обхляпується з ніг до голови - очі заплило, ніс залило, у вуха затекло. Нічого не бачить, не чує, навіть нюх утратив. Відчув, що йому недобре від того, що вчинив. Значить - зле вчинив, усвідомив це малий.

Чи зо зла зробив так батько зі своїм сином? Ні, він це вчинив з великої любові до нього. Бо за своїм віком і рівнем своєї свідомості хлоп'я лише через пізнання могло збагнути - що є добре, а що є погано. Малий батьків синок зрозумів, що зробив погано і він більше так робити не буде. Бо допомогла йому батькова наука.

Так і в випадку з майданом. Лише усе це є у надзвичайно більшому вимірі і більшими жертвами, аніж залиті брудом очі і вимазаний одяг. Хіба не поводився український люд, подібно до малого хлоп'яти, про якого я розповів? Чи не нам усе було щось не так, усе нам щось і хтось заважали жити? А ми, замість того, щоб у злагоді зі своїм Батьком і любові до свого ближнього удосконалювати своє життя, стали шукали того, хто нам би його покращив. І все норовили встрибнути у якесь багно чи лайно. І встрибнули, собі на голову. То тепер, замість того, щоб перепросити свого Батька, покаятися за согрішене, ми далі товчемося у тій багнюці і навіть не думаємо з неї вилазити. І Батька, що подає нам руку допомоги, ми зневажаємо. Бо забули про Його накази, Заповіді, про свої перед Ним обіцянки, про все на світі забули. Лише себе знаємо, своє МИ. Нікого навколо нема - лише МИ. А Батько чекає...
5 Нотатки правдолюба: За що нас карано майданом? Якось я роздумував собі отак: останній майдан у Києві, що спіткав Україну, що це було - Господня кара чи щось інше? І за що це нам - помста ...
< >