26.05.16

У мене поселилися голуби

В українців є прислів'я про незваних гостей, котрим не дуже раді. Наприклад: "Непроханий гість гірше татарина." Але я своїм незваним гостям зрадів. Хоч ці гості у мене зібралися бути довго, я від того дуже втішився.

Учора в мене поселилася пара голубів. Увечері про це мені розповіла моя дружина: побачила птахів на нашому балконі за роботою - вони вили собі гніздечко. Голуб весь час літав за дрібними галузками, а голубка підмощувала їх під себе. Таким чином на горішньому щаблі пожежної драбини уже було звите одне кубельце. Я хотів сфотографувати птахів, але боявся їх сполохати.
 
- А я ж то думаю, чого це голуби десь близько воркочуть нам щоранку, - каже жінка. - Що ж то їх привело до нас?
 
Мені також стало цікаво: з якого дива голуби стали самі вити собі гніздо у людській оселі? Я зовсім не знаюся на повадках птахів, звик бачити голубів на площах і знаю ще, що живуть вони в голуб'ятниках. А ці голуб'ятники будують їм люди. Бо голуби ж не дикі птахи, а свійські, ніби-то. А тут... Або ця пара не вжилася в голубиній зграї, або міг померти господар, що збудував їм голуб'ятника, або щось інше.
 
Як би там не було, але в нашій сім'ї знайшла собі притулок інша родина - голубина. І неважливо - це "біженці" чи пернаті "молодята", головне, щоб вони мали у своїй новій оселі спокій. З голоду біля нас не помруть, а ось щодо холоду, то тут треба подумати. Бо ж настане колись зима і на нашому відкритому балконі голубам навряд чи буде затишно. Може їм маленького голуб'ятника зробити чи що? Мушу покопатися в книжках і в Інтернеті та й дізнатися: чим ще можу допомогти голубам.
5 Нотатки правдолюба: У мене поселилися голуби В українців є прислів'я про незваних гостей, котрим не дуже раді. Наприклад: "Непроханий гість гірше татарина." Але я своїм не...
< >