26.12.16

Як я робив реставрацію радянської системи

Сьогодні я трохи прихворів. Давить кашель, поболює голова. На роботу не пішов, вирішив не ризикувати, щоб не підхопити грип. Дуже не люблю лежати в ліжку, тож одягнувся у спортивну куртку, щоб тілові було тепло, й надумав трохи покопирсатися у старих речах. Витягнув з кладовки радянську кавомолку "Росток", почистив її, зокрема контакти й інші ходові частини. І, о диво, стара радянська техніка запрацювала!
Другою річчю, що попала мені до рук, була така собі міні швейна машинка. Називати цю штуку "машинкою", це занадто, бо то такий пристрій, що однією рукою слід натискати згори ручку, а іншою протягувати тканину. ПШ-2 (пристрій для шиття), виявляється, виготовляли колись у нашому містечку Самборі, що за 35 кілометрів від мого Дрогобича. Це я прочитав на маленькій інструкції, пожовтілій від часу. Вона написана українською мовою, навіть не двома. "Швейна машинка" місцевого виробника була майже справною, залишилося лише затягнути нитку в голку й трохи обкатати її механізм після багаторічного простою.
Що можу сказати? Якщо двома словами, то багато чого в радянській системі було доброго. Такого, що могло би і може працювати й сьогодні. Якщо докласти зусиль, почистити його, відреставрувати. Так, як у мене запрацювала стара кавомолка. Хоч я міг її давно викинути й забути про неї. Але я цього не зробив і маю стару надійну річ.
5 Нотатки правдолюба: Як я робив реставрацію радянської системи Сьогодні я трохи прихворів. Давить кашель, поболює голова. На роботу не пішов, вирішив не ризикувати, щоб не підхопити грип. Дуже не люблю л...
< >