28.12.16

До питання - якої я віри

Дехто питає, до якої я церкви ходжу, або - якої я віри. По-перше: я до церкви не хіба ходжу, але й належу до Церкви. Бо Церква - то є спільнота людей, котрі множать Христову науку, віру в спасіння душі через покаяння за гріхи наші. Церква - то є Тіло Христове.
Я вважаю себе правовірним християнином. Тобто, таким, хто віру в Христа ставить на перше місце, а все інше для нього є речами менше важливими і менше вартісними. Якщо хтось має на увазі обрядовість, то вона не має такого великого значення, яке їй надають. Бо усі конфесії - продукти різних розколів. І якщо християнин понад усе акцентує свою приналежність до однієї із них, як до "найправильнішої віри", то це один із блудів плюс гординя. Правовірний християнин має визнавати Христа за свого Спасителя, Пречисту Діву Богородицю за свою Матір, вірити, що лише в Ісусі є спасіння. А також три важливі речі: Христос помер за наші гріхи, Він воскрес і вознісся на Небеса, Він живий і є серед нас. Якщо людина цього не визнає, то може не вважати себе християнином.
Що стосується обрядовостей, то вони лише доповнюють наші служіння Господу. І якщо хтось, сперечаючись, у який бік робити обхід навколо храму, вважає, що спасіння може бути в інших релігіях, а не хіба в Ісусі Христі, то він апостат та й взагалі не має права вважати себе християнином. А якщо вже бути християнином - то лише правдивим, правовірним.
5 Нотатки правдолюба: До питання - якої я віри Дехто питає, до якої я церкви ходжу, або - якої я віри. По-перше: я до церкви не хіба ходжу, але й належу до Церкви. Бо Церква - то є спільн...
< >